Word Press – optymalizacja

wtyczkaWtyczki do Word Pressa

Każdy, kto prowadzi swój własny blog używając przy tym systemu zarządzania treścią Word Press wie, czym są wtyczki i jak ważną rolę odgrywają one we właściwym jego funkcjonowaniu. Na pewno wielu z Was posiada zestaw swoich ulubionych wtyczek, które usprawniają działanie Waszych blogów. Istnieje jednak kilka wtyczek znacznie poprawiających funkcjonalność WordPress, a przy tym pozytywnie wpływających na jego pozycjonowanie. W tym artykule przybliżę działanie kilku z nich.

All In One Seo Pack

Dzięki funkcjom jakie zapewni nam ta wtyczka, w łatwy i prosty sposób dodamy opis oraz słowa kluczowe definiujące zawartość naszego bloga. Ustalimy też, które sekcje zawarte na naszej stronie (kategorie, tagi, archiwa) mają być indeksowane przez wyszukiwarki, a także, w jaki sposób mają być zbudowane linki prowadzące do naszych artykułów, kategorii itp. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość dodawania meta tytułu, meta opisu oraz meta słów kluczowych do napisanych przez nas artykułów, które mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób wyszukiwarki widzą nasze wpisy.

Cbnet Ping Optimizer

Dzięki funkcjom, jakie dostarczy nam ta wtyczka, możemy uchronić się przed zaliczeniem przez wyszukiwarki naszego bloga do grona stron spamerskich. Nie każdy wie, że w momencie edycji bądź dodawania nowego wpisu Word Press bez naszej wiedzy wysyła automatyczny ping. W trakcie dokonywania częstych edycji naszych artykułów, nasz blog wysyłać będzie niezliczoną ilość pingów, a czynność ta może być uznana jako forma spamu.  Poprzez opcje dostarczone nam przez opisywaną wtyczkę, będziemy w stanie kontrolować jakie serwisy i z jaką częstotliwością pinguje nasz Word Press, a dziać się to będzie tylko podczas dodawania nowego wpisu, a nie tak jak wcześniej podczas ich edycji.

Google XML Sitemaps

Wtyczka ta pozwoli nam stworzyć wirtualną mapę naszej witryny, która jest niezbędna do poprawnego indeksowania naszego bloga przez wyszukiwarki internetowe.

Word Press Database Backup

Każdy posiadacz strony internetowej powinien regularnie tworzyć jej kopie zapasową, dzięki czemu żadne losowe wydarzenia bądź ataki wymierzone w naszą witrynę nie będą w stanie zniszczyć efektów naszej ciężkiej pracy.

Simple Tags

Ta wtyczka pozwoli nam na lepsze zarządzanie tagami, które przydzielamy naszym wpisom, a także na bardziej przejrzyste ujmowanie ich w kodzie html naszego bloga.

Broken Link Checker

Czasami przytrafi się nam, że któryś z linków na naszym blogu zostanie zerwany, a dostęp do treści, na którą wcześniej wskazywał będzie nie możliwy. Jeśli na naszej stronie pojawi się wiele takich zerwanych linków wpłynie to negatywnie na pozycjonowanie naszej witryny, co w rezultacie przełoży się na spadek w wynikach wyszukiwania, a tego za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć. Po zainstalowaniu wtyczki system powiadomi nas o każdym zerwanym linku, przez co będziemy mogli w szybki sposób zareagować na ten problem i usunąć jego przyczynę.

Podobne artykuły:

Zostaw odpowiedź

GetSocial