Słowa kluczowe

słowa kluczoweCzym tak naprawdę są słowa kluczowe?

Każdy, kto poważnie bierze pod uwagę kwestię zagłębiania się w tematykę marketingu internetowego oraz zarabiania przez Internet, na sam początek powinien zadać sobie proste pytanie. Czego dotyczyć będzie moja strona i jakie produkty będą na niej promowane? Kiedy już uzyskamy odpowiedź, gotowi jesteśmy do poszukiwania odpowiednich słów kluczowych, na podstawie których stworzymy treść naszej przyszłej strony/ bloga. Słowa kluczowe to nic innego jak swojego rodzaju drogowskazy, dzięki którym wyszukiwarki wiedzą, czego tak naprawdę dotyczy nasza witryna oraz jaki rodzaj użytkowników do niej kierować. Dlatego też, tak bardzo ważne jest to, aby przed utworzeniem jakichkolwiek treści na naszej stronie, a nawet przed samym wyborem domeny znaleźć właściwy dla nas zestaw słów kluczowych.

Słowa kluczowe a nazwa domeny.

Wiele osób uważa, że ważnym elementem sprawnego marketingu sieciowego jest dobranie odpowiedniej nazwy domeny. Sam też zaliczam się to tej grupy i przy tworzeniu nowej witryny promującej jakiś produkt bądź nastawionej na zarobkowanie oparte na wyświetlaniu reklam kontekstowych, duży nacisk kładę na znalezienie odpowiedniej nazwy dla mojej nowej domeny. Przyjmijmy teraz, że tworzymy stronę, na której sprzedawane będą e-booki traktujące o rewolucyjnej diecie, podczas której stosowania można znacznie schudnąć w bardzo krótkim czasie. Na samym początku najlepiej znaleźć wszelakie słowa związane z głównym tematem naszej witryny, którym jest „dieta”. W tym celu udaje się do powszechnie znanego narzędzia używanego do wyszukiwania słów kluczowych, które oferuje nam Google, a jest nim – Adwords.

Używanie narzędzi do słów kluczowych – Google Adwords.

Po wejściu na stronę główną Adwords znajdziemy tam dwa okienka, które mamy możliwość wypełnić. W pierwszym z nich wpisać możemy interesujące nas słowo/ słowa kluczowe, które będą powiązane w przyszłości z naszą witryną. Natomiast w drugim okienku możemy podać adres URL do strony zawierającej interesujące nas treści oraz hasła. Dla zobrazowania skorzystam z pierwszej opcji i wpisze moje słowo kluczowe, którym w tym przypadku jest „dieta”, w pierwsze okno. Następnie w Opcjach zaawansowanych, z pośród lokalizacji, które mamy do wyboru zaznaczam Polska, a w rubryce języki wybieram Język Polski. Jedyną rzeczą, którą musimy jeszcze ustawić, to opcja wyszukiwania dla Pomysłów zawierających moje wyszukiwane hasła. Zaznaczenie tej właśnie funkcji zawęży krąg naszych poszukiwań do stron z wyszukiwanym przez nas hasłem. Następnie klikamy w przycisk Szukaj, a program wyświetli nam zestawienie popularnych słów kluczowych związanych z hasłem, które podaliśmy na początku tego procesu. Aby dane, które zostały nam przedstawione były bardziej dokładne w prawym Menu (Typy Dopasowania) zmienić musimy opcje z Przybliżone na Ścisłe. W tym momencie jesteśmy już w połowie drogi do znalezienia idealnej nazwy dla naszej domeny.

Konkurencyjność słowa kluczowego

Następnym w kolejności zabiegiem, który musimy przeprowadzić, jest sprawdzenie konkurencyjności słów kluczowych, a także to, w jaki sposób współgra ona z popularnością danego hasła. Najprostszym na to sposobem jest wpisanie ich do wyszukiwarki Google. I tak wybrane przeze mnie fraza dieta cud po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej posiada konkurencie w postaci 226 000 stron zawierających wyniki mojego wyszukiwania. Po umieszczeniu tych słów w cudzysłowie – „nasza fraza” – dowiadujemy się, że tylko 77 300 stron posiada w swej nazwie bądź opisie dokładne słowa wyszukiwania. Z własnego doświadczenia wiem, iż każdy wynik poniżej 100 000 jest bardzo dobry i możemy być pewni, że witryna przez nas stworzona będzie prostsza do wypozycjonowania, i w szybkim czasie znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwania. Ważnym elementem jest też ilość zapytań w Google, które generuje dane hasło wśród użytkowników wyszukiwarki. W wyżej wymienionym programie Adwords dowiadujemy się, że lokalna ilość zapytań dla naszego słowa kluczowego to 4 400 w miesiącu. Co po prostym przeliczeniu daje nam jakieś 146 osób wpisujące owe słowa każdego dnia w wyszukiwarce. Tak więc przyjmując, że w niedługim czasie znajdziemy się na pierwszej pozycji wyszukiwania w frazie „dieta cud”, każdego dnia na naszą stronę kierowany będzie ruch w granicach 50 osób. Dla niektórych liczba ta może wydać się nieco niska, lecz gdy pomyślimy o tym, że każda z tych osób może być potencjalnym nabywcą naszego produktu, nasza wizja na przyszłość staje się coraz jaśniejsza.

Słowa kluczowe a treść naszej strony

Ostatnia, choć równie ważna, kwestia dotyczy dopasowania wybranych przez nas słów kluczowych do treści umieszczanych na naszej witrynie. Wraz z dalszym studiowaniem artykułów zawartych na marketingsieciowy.net dowiecie się, w jaki sposób pisać bogate w słowa kluczowe wpisy przestrzegając przy tym kilku zasad. Już teraz zapamiętajcie, że pisząc na swojej stronie/ blogu, ilość słów kluczowych nie powinna przekraczać 3% wszystkich słów użytych w artykule. Niektóre źródła dopuszczają granice 4%. W mojej opinii najlepiej trzymać się niższej zwartości słów kluczowych, co na dłuższą metę pozwoli waszym witrynom zdobyć duży „kredyt zaufania” od serwisów takich jak Google.

Podobne artykuły:

Zostaw odpowiedź

GetSocial