Podstawowe sposoby linkowania

W ostatnim artykule opisałem, w jaki sposób znaleźć wartościowe słowa niszowe, które można wykorzystać do tworzenia zagranicznych mini stron. Natomiast w tym artykule przybliżę Wam kilka podstawowych sposobów na zdobywanie linków do anglojęzycznych witryn. (więcej…)

Usunięte domeny a SEO

Tematem dzisiejszego artykułu będą usunięte domeny i ich związek z SEO. Na początek wyjaśnię, co kryje się pod pojęciem usunięta domena. Chodzi tutaj o domenę, która z różnych powodów nie została ponownie opłacona (przedłużona) przez jej poprzedniego właściciela, a tym samym została usunięta przez rejestratora (firmę rejestrującą domeny) z ich indeksu i powróciła na listę domen ogólnodostępnych. Proces usuwania domeny jest podzielony na kilka etapów, a jego dokładny opis zostanie przedstawiony w dalszej części tego artykułu. (więcej…)

Pisanie artykułów do katalogów

Niedawno, jeden z moich znajomych administrujący katalogiem z artykułami tematycznymi narzekał, jak to często musi redagować bądź usuwać „artykuły” napisane przez ludzi, którzy w szybki, a zarazem bezsensowny sposób, chcieliby zdobyć nowe linki do swoich stron. Postanowiłem więc, napisać krótki poradnik dotyczący tego, czym powinien kierować się autor przy pisaniu artykułów do katalogów.

Aby napisać dobry artykuł do katalogów tematycznych należy pamiętać o 5 ważnych zasadach. (więcej…)

Sposoby konwersji artykułów

Od kiedy zacząłem pozycjonować swojego bloga, ogromny nacisk kładę na zdobywanie wysokiej jakości linków przychodzących. Najlepszym do tego sposobem jest pisanie artykułów tematycznych do katalogów typu presell page. Do tej pory udało mi się napisać jakieś osiem artykuł, z których sześć zostało już wykorzystane. Dwa dni temu publikując jeden z nich, zacząłem zastanawiać się nad możliwością ponownego zagospodarowania użytych już przeze mnie artykułów w taki sposób, aby po zamieszczeniu ich w katalogach nie stały się tylko plikami zalegającymi na twardym dysku mojego komputera. Wtedy też rozpocząłem swoje poszukiwania w celu znalezienia ciekawych sposobów, z których mógłbym skorzystać podczas recyclingu tych artykułów. (więcej…)

Pozycjonowanie to wyzwanie – raport końcowy

To już trzeci, a za razem ostatni raport z podjętego przeze mnie wyzwania. Jego końcowym wynikiem miało być znalezienie się mojego bloga na pierwszej stronie wyszukiwania w słowie kluczowym marketing sieciowy. Przez ostatnie cztery tygodnie stosowałem wiele technik wpływających na polepszenie pozycji mojej strony w wynikach wyszukiwania. Większość z nich dokładnie opisałem w moich poprzednich raportach, dlatego też wszystkich tych, którzy nie zdążyli się jeszcze zapoznać z ich treścią, zachęcam do ich uważnego przeczytania. (więcej…)