Dobry hosting

dobry hostingHosting a funkcjonalność naszej witryny

Każda osoba mająca styczność z marketingiem sieciowym wie, że fundamentem dobrze funkcjonującej strony internetowej jest jej hosting. Jak to bywa w prawdziwym życiu, jeśli fundamenty naszego domu są słabe i źle zaprojektowane może to doprowadzić do zawalenia się całej konstrukcji, a w najlepszym przypadku cała sprawa zakończy się dużą dawką zmartwień i niepotrzebnych kłopotów. Ta sama zasada tyczy się prowadzenia stron internetowych, dlatego też podstawą przy ich budowie jest trafny wybór firmy hostingowej.

Problemy w znalezieniu dobrej firmy hostingowej

Jeszcze kilka lat temu znalezienie dobrej usługi hostingowej w naszym kraju graniczyło z cudem, a jeśli już, to wymagało to sporych nakładów finansowych. Na całe szczęście te czasy mamy już sobą, choć nie raz spotykam się z komentarzami sfrustrowanych internautów narzekających na źle działający hosting. Sam też, gdy zaczynałem swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych miałem wiele problemów ze znalezieniem niezawodnego, a przy tym taniego hostingu. Na całe szczęście po wielu tygodniach prób i przenoszenia moich stron z jednej firmy do drugiej, udało mi się znaleźć to, czego tak długo szukałem – tani hosting. Dzięki tym doświadczeniom wiem, w jaki sposób dobierać odpowiednie usługi hostingowe do naszych potrzeb i gdzie owych usług szukać.

Dobry hosting w Polsce i za granicą

Jeśli szukacie firmy hostingowej w naszym kraju, która zapewni Wam tanią i dobrą usługę dopasowaną do Waszych potrzeb, zachęcam wszystkich do przejrzenia oferty firmy GłowaNet. Jeszcze jakiś czas temu wiele osób zaliczało tę firmę do tak zwanych „krzaków”, czyli spowolnionych i źle zarządzanych firm hostingowych, których to do dziś w naszym kraju nie brakuje. Na dzień dzisiejszy GłowaNet oferuje nam szeroki wachlarz usług dla każdego rodzaju stron i serwisów. Nie ważne czy jesteś początkującym blogowiczem, czy też posiadaczem znacznej ilości witryn, na których notujesz duże liczby odwiedzin. Na stronie firmy znaleźć można wiele różnorodnych ofert hostingowych w kraju i za granicą. Wybór jednej z nich zależy, tylko i wyłącznie, od indywidualnych potrzeb klienta. Nie będę zagłębiać się w szczegóły każdej z usług oferowanych przez wyżej wymienioną firmę hostingową, a skupię się jedynie na jednym z najtańszych pakietów, który zainteresować może wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność w Internecie.

Pakiet dla początkujących (serwery na terenie Polski)

Zanim zacznę zagłębiać się w dane techniczne, podam cenę opisywanego przeze mnie pakietu. Koszt to jedyne 35zł (plus VAT) za roczny abonament. Wróćmy jednak do parametrów technicznych oferowanej nam usługi hostingowej. Po zakupieniu pakietu, do naszej dyspozycji oddane zostanie konto na dzielonym serwerze o pojemności 1GiB, które wykorzystać możemy na zamieszczanie tam plików z danymi związanymi z naszą stroną internetową. Hosting ten obsługuje działanie popularnych systemów CMS, takich jak Word Press, Joomla, Drupal, itp. Transfer danych, jaki możemy wykorzystać w każdym nowym miesiącu działania naszego hostingu, to 6GiB. Na naszym serwerze mamy możliwość stworzenia trzech baz MySQL, co wystarcza do obsługi, co najmniej trzech witryn. O czym warto jeszcze wspomnieć to fakt, że pod naszą usługę hostingową podpiąć możemy nieograniczoną liczbę domen, a całością zarządzać będziemy ze spolszczonej wersji popularnego i łatwego w obsłudze Cpanel-u. Jedyną rzeczą, której nie udało mi się sprawdzić to jakość pomocy, którą oferuje obsługa techniczna konta. Wynika to z faktu, że nigdy nie miałem potrzeby ani okazji, aby skorzystać z tego rodzaju pomocy.

Koniec z poszukiwaniami

Każdego zainteresowanego zakupem sprawnego i funkcjonalnego konta hostingowego odsyłam na stronę firmy GłowaNet.

Podobne artykuły:

Zostaw odpowiedź

GetSocial